Ogłoszenia parafialne
z Uroczystości Chrystusa Króla
- 26.11.2023 r.

  1. Msze święte w tym tygodniu w poniedziałek i w środę o godz. 07:00, w pozostałe dni o godz. 17:00.

  2. W tym tygodniu pierwszy piątek, sobota i niedziela grudnia. Zachęcam wszystkich do spowiedzi.

  3. W sobotę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej w duchu wynagrodzenia za grzechy, którą prowadzi Zespół Akcji Katolickiej. Zachęcam wszystkich do udziału, szczególnie członków Róż Różańcowych.

  4. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, po niej zmiany Tajemnic Żywego Różańca. Msze św. o godz. 8:00, 11:00 i 15:00.

  5. Prenumerata Rycerza Niepokalanej oraz Rycerzyka Niepokalanej (dla dzieci) na 2024 r. w cenie 100 zł. Wpłaty do końca grudnia.

  6. W listopadzie można zyskać odpusty za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden w danym dniu), który ofiarują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego, a następnie przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy wg intencji Ojca Świętego. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za Zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach od 1 do 8 listopada – odpust zupełny, w pozostałych zaś cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za Zmarłych. Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że spowiedź św. wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

  7. Komunikaty Kurii na Uroczystość Chrystusa Króla dostępne są tutaj.