z XXXII Niedzieli Zwykłej
- 10.11.2019 r.

1. Msze św. w tym tygodniu we wtorek o godz. 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tourus. 101. Rocznica odzyskania niepodległości. W Olchowej o godz. 12:00 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji Święta Niepodległości.
    Proszę o wywiesienie flag.

3. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które prowadzi młodzież. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Potrzebie.
    Po sumie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i VIA.
    O godz. 16:00 spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W listopadzie można zyskać odpusty za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden w danym dniu), który ofiarują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego, a następnie przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy wg intencji Ojca Świętego. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za Zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach od 1 do 8 listopada – odpust zupełny, w pozostałych zaś cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za Zmarłych. Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że spowiedź św. wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

6. Sołtys wsi Bystrzyca zawiadamia, że inkaso IV raty zobowiązań pieniężnych odbędzie się w dniu 16.11.2019 r. (w sobotę) w godzinach od 8:00 do 14:00 w lokalu Szkoły Podstawowej w Bystrzycy. Prosi się o dotrzymanie terminu wpłat.

7. Sołtys wsi Wiśniowa zawiadamia, że inkaso IV raty zobowiązań pieniężnych odbędzie się w dniu 16.11.2019 r. (w sobotę) w godzinach od 8:00 do 14:00 w lokalu Domu Strażaka. Prosi się o dotrzymanie terminu.

8. Komunikaty Kurii z XXXII Niedzieli Zwykłej
    dostępne są tutaj.